Фестиваль-лабораторія альтернативного мистецтва та арт-терапії

Положення фестивалю 2011

«Перший Київський Фестиваль

альтернативного мистецтва та арт-терапії «АРТельнатива»

 

Загальні положення:

1. Головним організатором «Першого Київського Фестивалю альтернативного мистецтва та арт-терапії «АРТельнатива» (далі: Фестиваль) є  Київська міська клінічна психоневрологічна лікарня №1 (далі: КМКПЛ №1).

2. Фестиваль не є конкурсом колективів та виконавців. Фестиваль пропонує суспільству програму творчих та наукових заходів, які представляють досягнення творчих колективів людей з особливими потребами та фахівців сучасних шкіл арт-терапії, оригінальних митців міста.

3. Для виконання завдань Фестивалю КМКПЛ №1 залучає партнерів: організації та осередки людей з особливими потребами  Києва, дитячі будинки, інтернати для дітей-сиріт, громадські організації  та державні установи, які допомагають людям з особливими потребами, творчі об‘єднання, вузи, фонди, комерційні структури, ЗМІ, які згодні підтримати Фестиваль благодійною фінансовою, волонтерською, інформаційною допомогою.

4. Партнерство  здійснюється на взаємовигідних умовах. Організації-меценати визнають, що благодійна допомога Фестивалю – інвестиції в моральне здоров‘я та ефективний розвиток суспільної свідомості, внесок національного бізнесу та ЗМІ  у формування справжнього відкритого суспільства в Україні.

5. Фестиваль є акцією програми  реабілітації та соціо – культурного розвитку людей з проблемами психічного здоров‘я, яка започаткована «Театром-клубом «БУДЬМО» КМКПЛ №1.

 

Учасники:

  1. У Фестивалі  беруть  участь:

–   пацієнти КМКПЛ №1;

–   діти та дорослі – люди з особливими потребами організацій-партнерів;

–   волонтери Фестивалю: студенти-психологи, студенти творчих вузів столиці, професійні художники та інші фахівці, які надають безкоштовно професійну допомогу під час підготовки та  проведення заходів Фестивалю.

–   студенти та фахівці різних країн – учасники симпозіуму з арт-терапії;

–   представники Фондів, комерційних організацій, окремі меценати – учасники Балу благодійництва;

–  широка   аудиторія  киян та гостей міста, яка відвідає акції Фестивалю протягом 15 – 19 травня 2011р.

2. Вік учасників  необмежений.

 

Мета:

Сприяння вирішенню суспільством соціальних, психологічних проблем людей з особливими потребами шляхом:

– формування   суспільної активності у справі захисту їх конституційних прав, а також прав, які визначають міжнародні Конвенції, підписані  Україною;

– демонстрації перед суспільним загалом ролі художньої терапії у реабілітації та соціальній адаптації людей з особливими потребами;

– підвищення   соціальної, творчої та громадянської ініціативи людей з особливими потребами Києва.

 

 

Завдання.

1. Створення та популяризація простору альтернативного мистецтва, або мистецтва аутсайдерів – людей з особливостями інтелектуального та фізичного розвитку, проблемами психічного здоров‘я, сприяння народженню спеціалізованої галереї та центру сценічних мистецтв.

2.  Забезпечення відображення подій Фестивалю у вітчизняних ЗМІ.

3. Створення фронту громадянської дії – об‘єднання громадських та комерційних організацій в процесах захисту соціальних і творчих прав людей з особливостями.

4. Відкриття та підтримка  багатьох каналів   творчого та духовного  розвитку для кожного з учасників Фестивалю.

 

Проведення Фестивалю:

Перший етап .”Парад АРТельнатив”.  15 – 18 травня 2011 р.

Місце проведення – зали  КМКПЛ№1, організацій – партнерів Фестивалю.

Зміст: В організаціях, творчих осередках Києва відбуваються театрально-концертні заходи та виставки творів образотворчого мистецтва, що представляють творчі надбання колективів та арт-терапевтичні методики фахівців міста. В інтернатах, дитячих будинках проводять майстер-класи для дітей професійні художники ініціативної групи «Подаруймо свято дітям». На майданах та  в парках Києва колективи та окремі митці представляють альтернативні мистецькі практики. На території КМКПЛ№1 проходить Симпозіум арт-терапевтів «Роль арт-терапії та художньої педагогіки у реабілітації людей з проблемами психічного здоров‘я, функціональними обмеженнями та особливостями розвитку».

 

Другий етап. “Спів-буття”. 19 травня 2011 р.

Місце проведення – на вулиці Хрещатик (відкриття), у приміщеннях та на території (зелені майданчики, алеї паркової зони) КМКПЛ№1

Зміст: урочисте відкриття Фестивалю, презентація художньої інсталяції, концертно-театральне шоу, відео – фільм про творчість пацієнтів КМКПЛ №1, дитяче свято для пацієнтів дитячих відділень КМКПЛ №1 та дітей спеціальної школи «Надія», вернісаж комп‘ютерних мистецтв, прес- конференція, бал благодійництва.

 

Третій етап. “Дослідження” – 20 травня – 30 червня.

Місце проведення: приміщення «Українського дому», КМКПЛ№1, організацій- партнерів, офіси спонсорів та меценатів Фестивалю.

 Зміст: проведення  зустрічей, обговорень, презентацій, круглих столів  між учасниками, партнерами Фестивалю, керівниками державних установ та журналістів  заради дослідження соціальних, творчих, духовних наслідків   акцій  Фестивалю; створення друкованого аналітичного нарису «Душа народу. АРТельнатива хвороби»,  відео-фільму про події Фестивалю.

 

Очікувані наслідки:

–          залучення інертних, соціально- дезадаптованих людей з особливими потребами  до творчої роботи в осередках різних організацій, демонстрація переваг творчого, активного образу життя;

–          набуття досвіду співробітництва між осередками людей з особливими потребами  міста;

–          покращення самопочуття, підвищення самооцінки, творчий розвиток дітей з проблемами психічного здоров‘я, або вадами розвитку, що братимуть участь в проекті;

–          сприяння суспільному діалогу про дитячу творчість, як окремий жанр мистецтва, який має стати вагомим внеском у культурну свідомість людства – джерелом важливих ідей, прикладом самобутніх підходів, поглядів на явища життя;

–          формування підтримки громадськості міста у справі захисту прав людей з особливими потребами;

–          підвищення у широкого кола молодих людей – волонтерів Фестивалю –  відчуття особистої та громадянської гідності;

–          поширення  інформації про творчу діяльність організацій людей з особливостями міста, формування поваги суспільства до творчості «аутсайдерів», як до   феномену художнього та духовного життя народу.

 

 

Нагородження учасників.

Учасники творчої програми Фестивалю – художники, актори, музиканти, співаки, танцюристи нагороджуються Дипломами, Почесними грамотами, цінними призами. Подарунками та Дипломами Фестивалю нагороджуються педагоги, медичні працівники,  арт-терапевти, психологи організацій – партнерів. Особливими Дипломами та Подяками нагороджуються   учасники благодійного аукціону. Нагородження учасників Фестивалю здійснюється за рахунок благодійних внесків меценатів та спонсорів Фестивалю.

 

Бюджет.

Бюджет Фестивалю формується з коштів благодійних внесків від громадських Фондів, комерційних організацій, фізичних осіб – партнерів та меценатів Фестивалю.