Фестиваль-лабораторія альтернативного мистецтва та арт-терапії

ПРЕЗЕНТАЦІЯ стріт-арт-проекту «ДОРОГА ДО РАЮ»

ДРУЗІ !

 

У  п’ятницю, 10 червня,  о 17:00  на території  Павлівскої лікарні (КМКПЛ№1 – в.Фрунзе 103-а,  Великий конф. зал) відбудеться:

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ  стріт-арт-проекту «ДОРОГА  ДО  РАЮ»

 

групи українських художників «П‘ЯТКА».  Художники створили живописне панно на фронтоні  будівлі  клубу площиною близько 200 кв. м. Розпочався цей благодійний  проект у межах програми  Першого київського фестивалю альтернативного мистецтва та арт-терапії «ПАВЛОВ-ФЕСТ: АРТельнатива» (15 – 19 травня). Розпис завершено 27 травня. На презентації  мають виступати художники та їх друзі – поети та музиканти Києва. Після презентації (18:00) відбудеться вистава об‘єднання поетів «Бенд-формування Мельпомени і Талії», яка має назву: «Палата без номеру» (творча зустріч з поетами відбулася також у межах Фестивалю «ПАВЛОВ-ФЕСТ:АРТельнатива» 16 травня.

 

«Дорога до Раю» – перша спроба діалогу між  професійними художниками та «альтернативними» митцями –  пацієнтами лікарні.

«Сумне середовище лікарні справило на нас спочатку тяжке враження – і тим більшу відчули ми  спокусу оживити це скорботне місце, – розповідає Ганна Кисельова, один з членів арт-гурту «П‘ЯТКА» – але такої активності з боку мешканців лікарні ми навіть не чекали. У перший же день один з пацієнтів почав допомагати нам, а в останні дні шквал відгуків від працівників лікарні просто затопив нас! Виявляється, це  реально інтерактивний проект!»

«Було дуже тремтливо робити монументальний розпис в такому місці – говорить Федір Богинський («П‘ЯТКА») – адже поряд, в Кирилівській церкві, знаходяться  творіння безсмертного Михайло  Врубеля. Та, мені здається, ми не впали в бруд обличчям – тим більше, що жанр стріт-арту не передбачає церковної серйозності»

 

«Дорога до Раю» – це монументальний живопис в архітектурному середовищі (сучасна назва – стріт-арт), де п’ятеро учасників гурту відобразили своє  бачення  ідеї Раю  та запропонували глядачам  хоча б  згадати про таємницю давнього сюжету, його відлуння у світовій культурі та сучасних подіях, а в ідеалі –  замислитись:   як мені – такому, який я є – створити  рай у власній душі та  у житті  інших людей навколо мене.

 

Гурт «П‘ЯТКА» утворився в 2009 році. В ньому  об’єдналися п’ять молодих художників: Настя Подерв’янська, Олександр Смирнов, Костянтин Синицький, Федір Богинський та Ганна Кисельова (Жоржик). Художники працюють в  різних жанрах:   скульптура,   живопис, фото, графіка, відео, інсталяція, стріт-арт.  Роботи митців знаходяться в музеях та приватних колекціях Іспанії, Франції, Хорватії, Польщі, України, Росії. Спільні проекти: 2009р. – галерея ЛАВРА – проект «ПАРКАН», 2010 р. – музей сучасного мистецтва України – проект «П‘ЯТКА»

Довідки: 0630397375, 0683611790, 0950104247, сайт: pavlov-fest.kiev.ua