Фестиваль-лабораторія альтернативного мистецтва та арт-терапії

Положення 2-го фестивалю

Другий Київський Фестиваль-лабораторія  мистецтва та арт-терапії «ПАВЛОВ-ФЕСТ: ЛЮДИНА І НОРМА»

 

Загальні положення:

  1. Головним організатором «Другого Київського Фестивалю-лабораторії   мистецтва та арт-терапії «ПАВЛОВ-ФЕСТ: ЛЮДИНА І НОРМА» (далі: Фестиваль) є  Благодійна організація «Фонд соціальної адаптації та інтеграції Касталія-Фонд» (далі «Касталія-Фонд»).
  2. У  створенні та реалізації програми Фестивалю «Касталія-Фонд» всебічно співпрацює з Київською міською клінічною психоневрологічною лікарнею №1 (далі: КМКПЛ №1)

3. Фестиваль не є конкурсом колективів та виконавців. Фестиваль пропонує суспільству програму творчих та наукових заходів, які представляють досягнення творчих колективів людей з особливими потребами, особистостями розвитку та фахівців сучасних шкіл арт-терапії, оригінальних митців Києва та регіонів України, культурні ініціативи громадян, що сприяють розвитку відкритого суспільства в Україні.

4. Для виконання завдань Фестивалю «Касталія-Фонд» залучає партнерів: організації та осередки людей з особливими потребами  Києва та регіонів України, дитячі будинки, інтернати для дітей-сиріт, громадські організації  та державні установи,   творчі об‘єднання, національні громади, професійні спілки, вузи, фонди, комерційні структури, ЗМІ, які згодні взяти участь у програмі заходів, або підтримати Фестиваль благодійною фінансовою, волонтерською, інформаційною допомогою.

5. Партнерство  здійснюється на взаємовигідних умовах. Організації-меценати визнають, що благодійна допомога Фестивалю – інвестиції в моральне здоров‘я та ефективний розвиток суспільної свідомості, внесок національного бізнесу та ЗМІ  у формування справжнього громадянського суспільства в Україні.

6. Фестиваль є акцією програми  реабілітації та соціо – культурного розвитку людей з особливими потребами, що започаткована «Театром-клубом «БУДЬМО» КМКПЛ №1, який тісно співпрацює з «Касталія-Фондом».

 

Учасники:

  1. У Фестивалі  беруть  участь:

-   пацієнти та фахівці КМКПЛ №1, споріднених закладів у регіонах України;

-   діти та дорослі – люди з особливими потребами, фахівці організацій-партнерів Києва та регіонів України: лікарень, центрів денного перебування людей з особливими потребами, дитячих будинків, інтернатів, громадських організацій, тощо;

- митці оригінальних жанрів, члени мистецьких колективів громадських та державних організацій, національних громад, професійних та студентських спілок, що пропонують програму художньої підтримки ідей Фестивалю;

-   волонтери Фестивалю: студенти-психологи, студенти творчих вузів столиці, професійні художники, науковці та інші фахівці, які надають безкоштовно професійну допомогу під час підготовки та  проведення заходів Фестивалю;

-   студенти та фахівці різних країн – учасники науково-практичної конференції;

-   представники Фондів, комерційних організацій, окремі меценати – учасники Марафону благодійництва;

-  широка   аудиторія  киян та гостей міста, яка відвідає акції Фестивалю протягом 15 – 19 вересня 2012р.

2. Вік учасників  необмежений.

 

 

 

 

 

Мета.

 

Забезпечення  умов для повноцінної участі  унікальних творчих світів та мистецьких надбань митців з особливими потребами та особливостями розвитку у культурному житті країни.

.

 

Завдання.

 

  1. Захист творчих та інших громадянських прав, сприяння вирішенню суспільством соціальних, психологічних проблем людей з особливими потребами та особливостями розвитку.
  2.  Створення та популяризація простору альтернативного мистецтва, або мистецтва   людей з особливостями інтелектуального та фізичного розвитку, проблемами психічного здоров‘я, оригінальним світосприйняттям сприяння народженню спеціалізованої галереї та центру сценічних мистецтв.
  3. Створення фронту громадянської дії – об‘єднання громадських та комерційних організацій в процесах захисту соціальних і творчих прав людей з особливостями та  розвитку відкритого суспільства в Україні.
  4. Відкриття та підтримка  багатьох каналів   творчого та духовного  розвитку для кожного з учасників Фестивалю.

 

Проведення Фестивалю:

Перший етап .”Парад АРТельнатив”.  15 – 18 вересня 2012 р.

Місце проведення – на вулиці Хрещатик (відкриття), приміщення  КМКПЛ№1, організацій – партнерів Фестивалю в Києві та регіонах.

Зміст: 15 вересня – шоу-програма відкриття Фестивалю. 16 – 18 вересня – в організаціях, творчих осередках Києва та регіонів України відбуваються театрально-концертні заходи та виставки творів образотворчого мистецтва, що представляють творчі надбання колективів та арт-терапевтичні методики фахівців. В інтернатах, дитячих будинках проводять майстер-класи для дітей професійні художники ініціативної групи «Подаруймо свято дітям». На майданах та  в парках Києва колективи та окремі митці представляють альтернативні мистецькі практики. На території КМКПЛ№1 проходить Науково-практична конференція «Людина і норма».

 

Другий етап. “Спів-буття”. 19 вересня 2012 р.

Місце проведення – у приміщеннях та на території (зелені майданчики, алеї паркової зони) КМКПЛ№1

Зміст: урочисте відкриття Фестивалю, презентація художньої інсталяції, концертно-театральне шоу, відео – фільм про «ПАВЛОВ-ФЕСТ 2011», Дитяче свято для пацієнтів дитячих відділень КМКПЛ №1, дітей спеціальної школи «Надія», дітей інтернатів – учасників Фестивалю, Вернісаж комп‘ютерних мистецтв,   Марафон благодійництва.

 

 

Третій етап. “Дослідження” – 20 вересня – 31 жовтня.

Місце проведення: приміщення «Українського дому», КМКПЛ№1, організацій- партнерів, офіси спонсорів та меценатів Фестивалю.

 Зміст: проведення  зустрічей, обговорень, презентацій, круглих столів  між учасниками, партнерами Фестивалю, керівниками державних установ та журналістів  заради дослідження соціальних, творчих, духовних наслідків   акцій  Фестивалю; створення друкованого аналітичного нарису «Homo Normal»,  відео-фільму про події Фестивалю.

 

Очікувані наслідки:

-         залучення інертних, соціально- дезадаптованих людей з особливими потребами  до творчої роботи в осередках різних організацій, демонстрація переваг творчого, активного образу життя;

-         набуття досвіду співробітництва між осередками людей з особливими потребами  міста;

-         покращення самопочуття, підвищення самооцінки, творчий розвиток дітей з проблемами психічного здоров‘я, або вадами розвитку, що братимуть участь в проекті;

-         сприяння суспільному діалогу про дитячу творчість, як окремий жанр мистецтва, який має стати вагомим внеском у культурну свідомість людства – джерелом важливих ідей, прикладом самобутніх підходів, поглядів на явища життя;

-         формування підтримки громадськості міста у справі захисту прав людей з особливими потребами;

-         підвищення у широкого кола молодих людей – волонтерів Фестивалю –  відчуття особистої та громадянської гідності;

-         поширення  інформації про творчу діяльність організацій людей з особливостями міста, формування поваги суспільства до творчості людей з особливими потребами та особливостями розвитку, як до   феномену художнього та духовного життя народу.

 

 

Нагородження учасників.

Учасники творчої програми Фестивалю – художники, актори, музиканти, співаки, танцюристи нагороджуються Дипломами, Почесними грамотами, цінними призами. Подарунками та Дипломами Фестивалю нагороджуються педагоги, науковці, художники, медичні працівники,  арт-терапевти, психологи організацій – партнерів. Особливими Дипломами та Подяками нагороджуються   учасники благодійного марафону. Нагородження учасників Фестивалю здійснюється за рахунок благодійних внесків меценатів та спонсорів Фестивалю.

 

Бюджет.

Бюджет Фестивалю формується з коштів благодійних внесків від громадських Фондів, комерційних організацій, фізичних осіб – партнерів та меценатів Фестивалю.