Фестиваль-лабораторія альтернативного мистецтва та арт-терапії

«ПАВЛОВ-ФЕСТ: ДЖЕРЕЛА СЕБЕ»

ТРЕТІЙ КИЇВСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-ЛАБОРАТОРІЯ АЛЬТЕРНАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

«ПАВЛОВ-ФЕСТ: ДЖЕРЕЛА СЕБЕ»

26 – 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

Джерела себе шукає кожна людина, яка усвідомила себе особистістю. Тематичний, ідейний фокус нашого Фестивалю – «джерела себе» – передбачає пошуки учасниками своєї громадянської ідентичності. Але розглядаємо таку ідентичність ми не з точки зору історії держави, етнічного розмаїття громадян країни, патріотичних або національних цінностей, а з точки зору історії благодійного руху в Україні, історії організацій, які намагаються надавати безкорисливу допомогу нужденним, з точки зору цінностей подвижництва, благодійництва – джерел енергії громадянської відповідальності і жертовних вчинків.

  1. На рівні особистісних життєвих орієнтирів та виборів нас цікавлять теоретичні дослідження таких питань:

  • Історія благодійності в Україні: персони, організації, місії

  • Що таке подвижництво: форми, цінності та обставини, якими воно народжується, філософія подвижників.

  • Що таке героїзм? Хто такі герої? Мотиви самозречення. Обрії та небезпека героїзації свідомості людей в сучасних ідеологіях.

  • Історія і духовні джерела існування наших організацій.

  1. Відповідно щоденної соціальної практики, учасниками якої нас робить життя наших організацій, нас цікавлять програмні, проектні пропозиції конкретних дій, які потрібні на рівні законопроектів, педагогічної та просвітницької роботи, нових креативних громадських ініціатив для революційних змін свідомості, в першу чергу, молодих людей в країні. Такі зміни життєво важливі для України саме у сфері морально-громадянської ідентичності, цілісного переживання людиною (думка, воля, почуття) громадянської гідності. Коли відбудуться такі зміни – не тільки духовний клімат суспільства зазнає перетворень і життя людей з інвалідністю, дітей-сиріт, якими ми опікуємось, стане набагато кращим – такі зміни навчать молодь мріяти не про індивідуальне лише, а й про соціальне благо, вірити і працювати заради мрії. Зміни, ініційовані рухом громадських ініціатив, перетворять наше суспільство з об’єкта політичних маніпуляцій в суб’єкт власної історії.

  2. Творчі колективи Києва організацій-партнерів запрошуються до участі в програмі Фестивалю з окремими акціями, а також до участі в спільному концерті з концертними номерами. Пропонуємо кожному колективу створити творчу розповідь про витоки, історію його становлення і мистецького розвитку. Така розповідь може бути підготовлена у літературній формі для друку у виданнях Фестивалю, та/або – відповідно можливостям колективу – у літературно-театральній формі, як окремий номер святкового капуснику, щоб представити колектив, його «джерела» і сьогодення на гала-акції

Передбачаємо: театральні та концертні заходи організацій людей з особливими потребами, наукову конференцію, круглі столи, прес-клуби, виставки образотворчих робіт, виступи професійних митців, що підтримують фестиваль та беруть участь в його дослідженнях.

Контакти: 063 0397375, 066 4521930. Листування: tamiroz@ukr.net